کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک

کاغذ دیواری22

کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک

کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک

امروز ه با تغییر در سبک و ذائقه ی زندگی مردم و گرایش به سمت آپارتمان نشینی، فضاهای داخلی منازل کوچکتر و اهمیت طراحی داخلی در آن بالاتر می رود از این رو لازم است تا از فضاها به بهترین نحو ممکن استفاده گردد.
طراحی در فضاهای کوچک آپارتمانی هنر و مهارت جذابیست که با استفاده بهینه از آن حتی میتوان فضا را تا حدی بزرگتر نیز جلوه داد.
کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ های متنوعی طراحی و تولید شده اند که همین تنوع موجب شده تا بیشتر افراد از نقاشی دیوارهای خود پشیمان شده و به کاغذ دیواری روی آورند. البته کاغذ دیواری در مقایسه با نقاشی مزایای خود را دارد که مهمترین آن سرعت بالای اجرای کار می باشد.
تولید کنندگان کاغذ دیواری بسیار هوشمندانه عمل نموده اند و این تنوع را حتی برای متراژ های مختلف فضاهای متنوع در نظر گرفته اند. در ادامه به معرفی کاغذ دیواری های فضاهای کوچک می پردازیم.

1کاغذ دیواری 300x287 - کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک

انتخاب مناسب کاغذ دیواری و کفپوش

با توجه به اینکه در فضاهای کوچک محیط کمی را پیش رو داریم؛ و اگر از کفپوش های طرحدار استفاده کرده ایم بهتر است از کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم و لایت و ترجیحا بدون طرح و ساده استفاده کنید.
عکس این قضیه نیز می تواند صادق باشد، در واقع زمانیکه از کفپوش های ساده در فضاهای کوچک استفاده می شود، بهتر است از کاغذ دیواری هایی با طرح های متناسب با دکوراسیون منزل که دارای گرماو شوق زندگی هستند استفاده نمایید.کاغذ دیواری های سه بعدی کمک چشم گیری در این زمینه خواهد بود.

 

aaa 1 300x176 - کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک

تناسب سبک دکوراسیون و کاغذ دیواری

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مخصوصا در خانه های کوچک، تناسب سبک دکوراسیون با طراحی و نوع کاغذ دیواری می باشد.
به طور مثال اگر در فضای آپارتمان شما نوع طراحی داخلی مدرن غالب شده است بهتر است که از کاغذ دیواری هایی با طراحی های ساده و در عین حال نوین استفاده کنید. استفاده از کاغ هایی با طرح های کلاسیک و برجسته در چنین فضاهایی توصیه نمیشود.
در واقع در تناسب سبک کاغذ دیواری و دکوراسیون یکی از عوامل مهم و تآثیر گذار نوع طراحی می باشد.
در واقع کاغذ هایی با طرح های کلاسیک و برجسته که شامل ترکیب رنگ هایی همچون، مشکی،طلایی نقره ای و مسی و … می باشند، به هیچ وجه در فضاهای مدرن که تمامی وسایل و لوازم دکوراسیون اسپرت هستند قابلیت استفاده ندارند و پیشنهاد نمی شوند.

IMG 20151107 203445 1 300x300 - کاغذ دیواری باید ها و نباید های فضاهای کوچک
رعایت این نکات کوچک شاید در طراحی داخلی فضای منزل شما در ابتدا بی تاثیر باشد اما اجرا کردن آن یکی از امتیازات ویژه و مثبت در این راستا به شمار می رود.

درباره نویسنده

mahmodi

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال