طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

refroma cocina abierta y salon Fraher StPhilipsRd 1 1 - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

باید ها و نباید های طراحی داخلی منزل

 

یقینا شمانیز همچون سایرافراد دوست دارید که طراحی داخلی فضای داخل منزلتان سرشار از آرامش بوده و حس مثبتی را در شما القا نماید؛ اما نمی دانید که چگونه این حس مثبت را ایجاد نمایید؟! در ادامه با اورناتتو  همراه بمانید تا به بررسی این سوال بپردازیم.
در واقع طراحی داخلی منزل از قوانینی بهره می برد که افراد معمولا به آن توجه نمی کنند! به طور کلی باور عمومی در مورد طراحی داخلی این است که اگر نوع و معماری فضای منزل به طرز بهینه ای ساخته شده باشد کافیست و در ایده آل ترین حالت ممکن قرار داریم.نکاتی که در طراحی داخلی منزل باید مورد استفاده قرار گیرند معمولا ریز نکاتی هستند که کمتر کسی به آن توجه می نماید ولی در عین حال توجه به این نکات میتواند فضای مورد نظر شما را به محلی شیک و جذاب تبدیل نماید.

      بین استفاده از لوازم فلزی و لوازم چوبی نسبت معقولانه ای قرار دهید!

 

استفاده از لوازم چوبی معمولا حس نوستالژیکی را در ذهن افراد تداعی میکند، بنابراین استفاده از این وسایل در طراحی فضای داخلی منزل پیشنهاد می گردد ،اما محل مناسب برای استفاده از این وسایل کجا خواهد بود؟ وسایل چوبی معمولا ذات گرما و در واقع انرژی بخشی در فضای منزل دارند بنابراین بهتر است که استفاده از این لوازم در فضاهایی که سرد و بی روح به نظر میرسند،صورت بگیرد. هم چنین لوازم فلزی به دلیل ساختارظاهری و حتی ذات شیمیایی خود دارای طبع سرما بخشی هستند، بنابراین استفاده از این وسایل در فضاهایی که انرژی بیش از حدی دارند به جهت تعدیل انرژی در فضا توصیه شده است. استفاده از هریک از لوازم فلزی و چوبی حس خاصی دارد که باید با نسبت های منطقی در طراحی داخلی فضای مورد نظر استفاده گردند.

refroma cocina abierta y salon Fraher StPhilipsRd - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

 

      تلفیق متناسب لوازم مدرن و کلاسیک

 

یکی از ساده ترین و در عین حال چشم گیر ترین روش ها به جهت بهبود طراحی داخلی فضای منرل این است که لوازم مدرن و کلاسیک را به صورت تلفیقی استفاده کنید. مثلا اگر سرویس مبلمان شما به صورت مدرن خریداری شده است بهتر است که در کنار آن از لوازم تزیینی همچون ساعت شماطه دار یا حتی گلدانی کلاسیک استفاده گردد. استفاده از این روش در طراحی داخلی فضای منزل، بیننده را مهیج خواهد کرد و حس قدمت و واندگاری و تداوم زندگی را در بیننده القا می کند چرا که این حس در بییننده بر انگیخته می شود که تک تک این لوازم طی مدت زمان طولانی و در پس تفکر و زمان خریداری شده اند.

classic modern interior 18 decor ideas - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

 

Foto — 31 V seruju komnatu - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

 

همان طور که در تصاویر فوق می بینید تلفیق مناسب و متعادل این دو متد نتیجه ای مهیج و چشم گیر را به همراه دارد.

       مبل هایی با قیمت مناسب اما کیفیت بالا تهیه نمایید!

 

مبل هایی که در طراحی داخلی فضای منزلتان استفاده می کنید باید دارای کیفیت قابل قبولی باشند چرا که قرار است از میهمانان و کودکان زیادی پذیرایی کنند بنابراین اگر در هنگام خرید مبلمان با پرداخت اندکی مبلغ بالاتر، کیفیت بسیار بیشتری را می توانید دریافت نمایید؛ در پرداخت هرگز دریغ نکنید.

 

classic sofa sets modern sofa set Chesterfield sofa fabrics sofa YS001 5 - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

تاکنون به چند نکته از “باید ها”  در طراحی داخلی فضای منزل اشاره نمودیم. در ادامه نیز چند مورد از “نباید ها” ی اساسی را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. با ما همراه بمانید.

 

       فضاهای متفاوت منزل را مشابه هم نکنید!

 

همان طور که می دانید هر فضایی هویت و جایگاه خود را دارد بنا براین باید کاربری آن نیز متناسب با هویت فضا باشد. بنابراین اگر ترکیب رنگ سبز و نارنجی را دوست دارید لازم نیست حتی سرویس شستشوی بهداشتی منزل شما نیز ترکیبی از این دو رنگ باشد! مشابه سازی های این چنینی علاوه بر اینکه هویت فضای مورد نظر را گم می کند بلکه یک عدم تقارن سرشار از انرژی منفی را در فضا به وجود می آورد.

What to consider when creating simple and beautiful toilet design for your house - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

همان طور که در تصویر فوق می بینید طراحی داخلی مناسب و متناسب با سرویس بهداشتی در این فضا، زیبایی خاصی را به آن بخشیده است.

 

تمام فضای منزل را سفید نکنید!

 

زندگی آپارتمان نشینی و کوچک شدن محیط آپارتمان ها این تصور را در افراد به وجود آورده که بهتر است کل فضای منزل سفید باشد تا روشنایی دو چندان گردد و محیط بزر گتری به وجود آید. این تصور در نگاه اول منطقی به نظر می رسد اما حتی تصور چنین فضای سردی حس منفی القا می کند.بنابراین استفاده از رنگ سفید به طور مطلق هرگز پیشنهاد نمی شود؛ چرا که ترس استفاده از رنگ های دیگر را در طراحی داخلی فضای منزل به وجود می آورد. زمانی که ما به استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی اشاره می نماییم لازم نیست حتما از رنگ های قرمز و زرد و نارنجی استفاده شود. ترکیبی از رنگ هایی چون خاکستری، بنفش، شکلاتی و … علاوه برایجاد انرژی در منزل شما فضایی دل انگیز و اصولی را به وجود می آورد.

 

54ff822633182 living rooms masculine de - طراحی داخلی ، بایدها و نبایدها

در این تصویر با استفاده از رنگ های مناسب، نتیجه ای دل انگیز از فضای نشیمن را در یافت کرده ایم.
بهر حال طراحی داخلی فضای منزل باید کاملا طبق سلیقه ی افراد انجام بشود، اما به شرطی که اصول و قواعد ابتدایی در طراحی داخلی نیز به خوبی رعایت شوند.

درباره نویسنده

mahmodi

نظرات (1)

س حدادیان

بسیار عالی بود
ممنون

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال