شومینه های پر طرف دار جهان

4184029 752 300x272 - شومینه های پر طرف دار جهان

شومینه های پر طرف دار جهان

پر طرف دار ترین شومینه های دنیا

همانطور که میدانید شومینه علاوه بر اینکه یکی از لوازم گرمایشی به شمار می رود، نقش مهمی در دکوراسیون و چیدمان منزل دارد. تا حدی که گاهی طراحی شومینه ها را در حین اجرای ئکوراسیون و چیدمان دچار تغییرات می سازند.
هم اکنون در تمام کشور ها شومینه در موارد متفاوت و مکان های مختلفی استفاده می گردد که طراحی و در واقع معماری آن نیز باتوجه به کاربرد شومینه در فضای مورد نظر بسیار متفاوت می باشد.
در ادامه ما چند مدل از پر طرف دارترین و به نوعی خاص ترین شومینه ها را برایتان معرفی می نماییم. با ما همراه بمانید.

شومینه ی دوار

این مدل شومینه که در تصویر زیر مشاهده میکنید بیشتر به جهت گرم کردن اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد،در برخی از مدل های دوار این مدل، مشعل با قرار گرفتن بر روی غلتانک چرخان دارای گردش می باشد و به نوعی گرمارا به شکل جالبی در فضا فراهم می نماید.

 

4184029 752 300x272 - شومینه های پر طرف دار جهان

 

شومینه چوبی نوستالژیک

ساختار مقدماتی این مدل شباهت زیادی به اولین نسل شومینه ای طراحی شده دارد. به طور کلی از این مدل بیشتر در فضاهای گرم و صمیمانه استفاده می گردد. شاید استفاده از این مدل در فضای راحتی و نشیمن بسیار لذیذ تر از استفاده در فضا خشک و رسمی باشد. باتوجه به ساختار ظاهری این مدل با قرار دادن تعدادی مجسمه ی کوچک در فضای مورد نظر به جذابیت و زیبایی فضا افزوده می شود.

 

4184028 800 275x300 - شومینه های پر طرف دار جهان

شومینه هیزمی

این مدل شومینه که بسیار جذاب و شگفت انگیز می باشد، بهتر است در فضاهایی استفاده گردد که هیچ کودکی تردد ندارد. ساختار ظاهری این مدل ذهن را بیشتر به سمت شعله ای دل انگیز در یک فضای جنگلی پیش می برد. توصیه ی ما برای این مدل تنها در منازل ییلاقی و یا فضاهایی است که رفت و آمد زیادی انجام نمیشود. شاید لذت تماشای سوختن هیزم ها در این مدل آرامشی دو چندان به افرادی که بصورت تنهایی زندگی می کنند نیز القا نماید.

4184031 813 300x187 - شومینه های پر طرف دار جهان

شومینه ی لوکس پذیرایی

این مدل تنها و تنها در فضای پذیرایی منازل استفاده خواهد شد. ساختار ظاهری،نوع ساخت و رنگ این مدل تنها به جهت فضاهای رسمی کاربرد دارد.استفاده از این مدل شیک لوکس در فضای پذیرایی منزل، میتواند جنبشی چشم گیر در حساب شما ایجاد نماید.

4184032 636 300x198 - شومینه های پر طرف دار جهان

تلفیقی از مدرنیته و کلاسیک

این مدل در نگاه اول بیشتر شبیه به یک قلعه شگفت انگیز به نظر میرسد. ساختار ظاهری این مدل میتواند در ذهن هر کس یک داستان متفاوتی را ایجاد نماید. به نظر من که این مدل در ابتد یک قلعه ی مجلل بوده است که به جهت تامین گرما، یک مشعل خانه را تدارک دیده و گرما را به نقاط مختلف القا می نمایند این موضوع ممکن است اصلا واقعیت نداشته باشد و تنها ساخته و پرداخته ی ذهن ما باشد. اما بهترین مدل های طراحی از همین تفکرات غیر واقعی شکل می گیرند.

 

4184033 707 300x179 - شومینه های پر طرف دار جهان

شومینه هایی که در این مقاله معرفی نمودیم شاید به نوعی عجیب ترین اما محبوب ترین مدلهای طراحی شده ی شومینه میباشد که ممکن است همه ی مصرف کندگان آن را نپذیرند و در بین عده ی خاصی محبوبیت فراوان داشته باشد.

درباره نویسنده

mahmodi

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال